Telefon

+420 603 183 535

E-mail

na.osojne@gmail.com

Přijeďte se podívat do turisty neprávem opomíjené oblasti severního Plzeňska, která nabízí spoustu přírodních krás i množství historických památek.

Dovolujeme si vám nabídnout k pronájmu naši s láskou opečovávanou chaloupku, která je sice cca 200 let stará, ale po velké rekonstrukci vnitřních prostor, je chalupa nesmírně pohodlná, útulná a její vnitřní i venkovní prostory vám nabídnou dostatek relaxace. Chalupa Na Osojně má prostě své kouzlo a my vám chceme umožnit zažít znovu ten pocit, který jste možná měli kdysi u své babičky…

Chalupa se nachází v osadě Osojno, která leží v okrese Plzeň-sever, 30 km od metropole Plzeňského kraje, města Plzně. Mezi další blízká města patří město Plasy, ležící 10km východně a město Manětín ležící 6,5 km severozápadně.

Osada, o které je první písemná zmínka datována již od roku 1169,leží v údolí Osojenského potoka. Údolí je sevřeno mezi kopce Citeř (589 m n. m. ) a Hůrka (575 m n. m. ). Na severozápadním svahu Hůrky se nachází přírodní památka Osojno, chránící původní smíšený les. Naleznete zde staleté buky, duby a spoustu vzácných rostlin i zvířat. Malebná krajina má ráz šumavského podhůří, ale na rozdíl od Šumavy, tady je svět ještě nedotčen rušnou turistikou. Okolní lesy nabízejí hojnost borůvek, malin a hub.

Zdejší oblast je myslivecký ráj. Nezřídka můžete spatřit stádo zvěře, především Jelena siku. Na své si přijdou i cyklisté, nedaleko vede cyklostezka Baroko I, II, III, která vás zavede barokní krajinou za architektonickými skvosty severního Plzeňska.

V zimě bývá dostatek sněhu i pro zimní radovánky. Na kopcích se skvěle sáňkuje, bobuje a jezdí na pytlích.

Na zahradě můžete využít bazén se slanou vodou o průměru 5,5m, který je vyhřívaný tepelným čerpadlem, pískoviště, trampolínu, posezení pod ořechem a různé „zašívací“ koutky. Na dolní zahradě pak naleznete chaloupku na „kuří nožce“ se skluzavkou, ve které zpravidla přespávají děti, či chrápající jedinci.